Zasoutěžte si o portrét

Soutěžní otázka: Kalendář Krajina 2011 byl vydán ke kolikátému výročí založení firmy ASI informační technologie s.r.o.?

Konec soutěže: 31. ledna 2011
Soutěžní cena: Portrét dle Vámi dodané fotografie.

 

Kalendář Krajina 2011

Stáhněte a vytiskněte si kalendář Krajina 2011 [PDF, 1.56MB].

Zdeněk Skřivánek - Krajina 2011
 

Líbí se Vám kalendář?

Napište nám svůj názor.

Zdeněk Skřivánek

Výtvarné sklony projevoval již od útlého dětství, proto postupně prodělal několik kurzů a soukromých studií výtvarných technik. První studie tužkou a perem postupně nahradily pastel, akvarel, tempera a v další fázi i olej na plátně. Jeho nejoblíbenějšími vyjadřovacími prostředky zůstaly pastel a olejomalba.

Zdeněk Skřivánek portrét

Věnuje se především malbě krajin, venkovských i městských zákoutí a v neposlední řadě i malbě portrétu, aktu a zátiší. V krajinomalbě ho nejvíce fascinují lesní scenérie v různých ročních i denních dobách v nesčetných světelných variacích. Zúčastnil se několika samostatných i společných výstav. Jeho práce těší své majitele v soukromých sbírkách jak u nás tak i v zahraničí (Slovensko, Bělorusko, Chorvatsko, Itálie, Německo, Anglie). Zobrazit více informací

Od roku 1989 podniká v oblasti malované reklamy. Je autorem mnoha velkoplošných reklam na fasádách objektů. Technikou airbrush vytvořil obrazy na několika desítkách aut a vyzdobil pár motocyklů a motoristických i hokejových přileb. Provádí výtvarné zpracování interiérů od návrhu až po realizaci. Takto jsou vyzdobeny např. restaurační zařízení, vinárny, kuželny (Zábřeh, Přerov), mateřské školky, nemocnice (Šumperk) či čekárny dětských lékařů. Ale taktéž obývací pokoje, haly či dětské pokojíky u soukromých osob.

S jeho pracemi je možno se setkat i v oblasti ilustrace. Kreslil obrázky do knihy Dějiny české, vytvořil obálky pro několik gramatik světových jazyků, ilustroval do časopisu s dětskou módou. Nejrozsáhlejší prací v této oblasti bylo přes 1000 ilustrací pro logopedickou praxi, které využívají lékaři u nás i na Slovensku k léčbě řeči dětí i dospělých. Spolupracuje s městským kulturním střediskem v Mohelnici i s mohelnickým loutkovým divadlem Loutkadlo, pro které vytváří kulisy k jeho hrám pro děti i dospělé.

Narozen: 9. května 1967 v moravské vísce Zvole u Zábřeha na Moravě

Vzdělání: gymnázium