Prodejce motorů JP Šumperk

Zadavatel: JP a.s., Šumperk
URL: http://www.elektromotory.com/

Elektromotory SIEMENS v rozsáhlém katalogu a na předních místech ve vyhledávačích.


Elektromotory značky SIEMENS se vyrábějí v Mohelnici a prodává je řada firem. Na internetu hledají elektromotory denně stovky lidí. Webové stránky jsou tak pro dealery motorů významným prodejním kanálem.

Důležitá pozice ve vyhledávačích

JP a. s. měla webovou prezentaci s katalogy ke stažení, ale ve výsledcích vyhledávání na často používaná slova jako „elektromotory“ a „elektromotory siemens“ se postupně propadala. Navíc ji kvůli vložení nestandardního kódu označoval Google s varováním.

Prvním úkolem tak bylo dát webovou prezentaci technicky do pořádku a pokusit se vylepšit pozici v nejpoužívanějších vyhledávačích (Seznam, Google, Centrum).

Nový vzhled stránek a rozsáhlý katalog elektromotorů

Připravili jsme pro zákazníka nový grafický vzhled vycházející z grafického manuálu motorů Siemens a strukturu stránek kopírující obsáhlý katalog nabízených výrobků.

K většině výrobků se navíc prodávají desítky rozšíření a doplňků. Ty jsme pro větší přehlednost rozdělili pomocí „přepínacích záložek“ do několika částí. Na webu tak jsou tisíce položek. Ty si navíc může zákazník sám upravovat a pomocí redakčního systému například měnit ceny. Ukázku výrobku najdete na třetím z následujících obrázku.

Na stránkách samozřejmě nechybí informace o firmě, obchodní a dodací podmínky a veškeré kontakty včetně poptávkového formuláře. 

Optimalizace pro vyhledávače a reklama na Seznamu

Propad ve vyhledávačích (především na Seznamu) způsobený předchozí nefunkční prezentací jsme dočasně vyrovnali reklamou v systému Sklik. Ten umožňuje přesné cílení inzerátů pouze na vybraná klíčová slova. Na stránky prodejce elektromotorů Siemens jsme tak přilákali za první dva měsíce 845 návštěvníků za průměrnou cenu kolem 4 korun za proklik.

Na reklamní kampani dále pracujeme a za březen 2009 jsme cenu stlačili na 2,30 Kč při průměrné CTR (Click Through Rate - míra prokliku) kolem čtyř procent.

Více o reklamě na internetu.

S optimalizací pro vyhledávače jsme začali ještě před ostrým spuštěním stránek a nejdříve zaregistrovali stránky do několika desítek katalogů. Rovněž se nám podařilo získat několik zajímavých odkazů z lokálních stránek (město Loštice, místní učiliště, turistický portál okresu Šumperk a další). I díky nim se nyní stránka elektromotory.com nachází na klíčová slova mezi prvními vyhledanými výsledky na Googlu i Seznamu.

Stav k 27. 3. 2009

Výraz elektromotory: 1. na Seznamu, 3. na Googlu
Výraz elektromotory siemens: 1. na Seznamu, 3. na Googlu

Spolupráce pokračuje

Nadále pracujeme na vylepšování kvality stránek a pozice ve vyhledávačích. Rádi si vyměníme odkazy na stránky prodeje elektromotorů Siemens s jinými kvalitními stránkami. Stačí nás kontaktovat.


Realizace

Bc. Miloslav Ondilla, DiS.

Bc. Miloslav Ondilla, DiS.

Od roku 2000 vytvořil desítky webů měst, obcí a firem, řada z nich uspěla v soutěžích krásy a přinesla svým majitelům spousty zákazníků.
Ve volném čase se věnuje rodině včetně německého boxera.

Kontaktní údaje
E-mail: miloslav.ondilla@asi.cz
Tel.: 776 075 480


Zaujala vás reference? Napište nám.


* Položky označené hvězdičkou jsou povinné